Fyzioterapie a rehabilitace
dětí

deti

První návštěva

První návštěva zahrnuje vyšetření spontánní motoriky. Dítě umístím na rehabilitační stůl – kojenec bude svlečený, starší dítě ve spodním prádle. Zajímá mě, jak jeho skutečný vývoj odpovídá tomu, co by v daném období mělo umět, provedu si alespoň orientačně tzv. polohové reakce a primitivní reflexologii (podrobné vyšetření provádí samozřejmě lékař neurolog).

Pokud máte jakákoli lékařská vyšetření a nálezy, vezměte je s sebou. Dále si přineste vlastní látkovou plenu (raději dvě) a nezapomeňte na teplé ponožtičky (dva páry).

Konkrétní terapii dětí vždy přizpůsobuji jejich věku a stavu.
S dětmi nad 1 rok a dále se cvičí dle jejich spolupráce , ale hlavně podle závažnosti stavu, je to dost individuální.

Rodiče přibližně dvouletého neposedy jistě potvrdí, jak je těžké ho ke spolupráci přesvědčit.

Ordinace

Praha – Libeň

Ordinace

Všenory

Spolupráce s rodičem

Vyšetření dítěti nezpůsobí žádnou bolest, je však důležité, aby byl rodič připraven na to, že budu s jeho dítětem manipulovat a byl v klidu – klidný rodič = klidné dítě. Podle výsledku vyšetření pak rodičům vysvětlím, v čem vidím hlavní nedostatek, jaký bude náš cíl v rehabilitaci a jakými metodami k němu budeme směřovat.
Začneme s nácvikem určitého cviku (u kojenců jde především o Vojtovu reflexní lokomoci), který předvedu sama na dítěti, vysvětluji, co mají rodiče sledovat, co se děje. Pak se rodiče učí přímo na dítěti – vedu jejich ruce, vysvětluji tlaky, směry, délku působení atd. Vítám jejich otázky, které zodpovím, jak nejlépe dovedu.

Děti do 1 roku

Děti do 18 let

Fyzioterapie a rehabilitace
pro dospělé

zada.jpg

První návštěva

Každá léčba je zahajována kineziologickým rozborem, pacientovou anamnézou – pracovní i osobní a doporučením vhodné terapie. Máte-li nějaké nálezy od lékaře, které se týkají potíží, se kterými za mnou přicházíte, vezměte je s sebou.

Kineziologický rozbor zahrnuje vyšetření pohledem – vyšetřím si Vás při stoji zepředu, zezadu, z boku. Pohmatem vyšetřím nejčastěji zkrácené nebo oslabené svaly, blokády, posunlivost vašich tkání a kloubní rozsah. Ukážete mi, jak si sedáte a vstáváte i jak chodíte. Více pak dle konkrétních obtíží, se kterými za mnou přicházíte. V průběhu vyšetření se Vás budu ptát na to, jak pracujete, kolik hodin denně trávíte v autě, před počítačem, kolik času věnujete regeneraci, jaké sporty provozujete.
Dále mě bude zajímat jaké nemoci jste od nejútlejšího dětství prodělali (nemyslím rýmičku) – boreliózy, mononukleózy, menigitidy, encefalitidy, úrazy, zlomeniny, operace a chronické choroby i to, jaké léky užíváte. Je tedy dobré dát si tyto informace trošku dohromady ještě před tím, než se uvidíme.

A když už o tom budete přemýšlet, rozmyslete si také, Co očekáváte ode mě – jestli je to zázrak, nebo jestli jste připraveni na zlepšení svého stavu pracovat.

Ordinace

Praha – Libeň

Ordinace

Všenory

Věřím tomu, že v těle je zapsána spousta informací. Proto jsou pro mě dospělí pacienti vždy velkým dobrodružstvím. Každý je originál. Řekla bych, že se na člověka – díky tomu, že mám různé školy a různé pohledy – dokážu podívat z různých stran. Někdo tomu říká celostní přístup. Zkušenost tu má stejně důležitou úlohu jako intuice. Proto jsem ráda, že jsem žena – v tomhle ohledu to máme my terapeutky trochu snazší než muži.

Pacienti mě opravdu zajímají (i pacientky, samozřejmě!). Řekla bych, že jsem obdařena schopností přesvědčit je, aby v péči o svou tělesnou stránku pokračovali i po vyčerpání všech léčebných terapií. Nejednou jim přijde naprosto samozřejmé navázat na terapii celkovou rehabilitací, cvičením na míčích, individuální cvičební jednotkou nebo třeba jógou. Na což jsem opravdu hrdá.

Někdy jsou zkrátka vložky do bot potřeba. Během Vašeho vyšetření se dohodneme, zda je tomu tak i u Vás a jestli by mohl být pro Vás tento typ vložek dostačující..


V případě, že se takto dohodneme nebo i pokud si chcete vložky individuálně objednat (protože s nimi máte třeba dobré zkušenosti), stačí na stránkách www.pedag.cz objednat, do slevového kódu zapsat „janska“ a máte automaticky slevu 5%.

Co k tomu říct – probiotika hýbou světem. Nastává nový čas, kdy je třeba místo neustálého nadužívání antibiotik se soustředit spíše na „zvířátka „,  která ve střevech být mají. Střeva jsou naším druhým velmi opomíjeným mozkem.

Měla jsem možnost seznámit se s touto firmou, na které se mi líbí erudovanost, zájem o klienta a jeho individualitu. Naštěstí mi moje drahá rodina a přátelé vždy věrně poslouží jako pokusní králíčci a pozitivní zkušenosti se sirupy Harmonelo se jen hromadí. Pokud se chcete seznámit blíže s těmito produkty, doporučuji nejdříve zhlédnout video RNDr. Ryšávky, abyste si udělali sami obrázek.

Probiotika Vám mohu doporučit u mně v ordinaci po té, co si o Vašich potížích popovídáme. Nechci je posílat někomu anonymně poštou.

Využijte prosím nabídky ve Všenorech – kvalitní regenerační a relaxační masáže u kolegyně s dlouholetými zkušenostmi, craniosacrální terapie.

Objednání pouze telefonicky na 606171986. Více informací na stránkách https://katerinatausikova.cz/

Terapie tvořením je individuálním setkání, kde jsou přítomni jen dva – klient a terapeut.

Téma tvorby, zadání vyplyne buď z potřeb klienta během úvodní diskuze nebo se vyvine během tvoření. Terapeut volí „správnou“ techniku a přístup.

Více informací na stránkách www.arte-petra.com